Hakkımda

Hakan Aygün 29 Ekim 1962′de Giresun’da doğdu. Gazeteciliğe 1986 yılında Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosunda başladı. Eğitimden, sağlığa ve parlamento muhabirliğine kadar pek çok alanda görev yaptıktan sonra, 1991 yılında Cumhuriyet Gazetesi’ni ikiye bölen İlhan Selçuk- Hasan Cemal çekişmesinin ardından Cumhuriyet’ten ayrıldı. O dönemde liberal çizgiyi benimseyen Aktüel Dergisi’nin Ankara Temsilciğini üstlendi. Özel Televizyonların açılmaya başlamasıyla birlikte Türkiye’nin ilk özel televizyon habercileri arasında yeraldı.
Sırasıyla Show Tv Ankara Temsilciliği, Milliyet Gazetesi Haber Müdürlüğü (İstanbul) görevlerinde bulunduktan sonra anchormanliğe adım attı. Star TV’de 1996-1998 yılları arasında hazırlayıp sunduğu Gece Hattı, Türk Televizyonculuk tarihinin reyting rekorları kıran ilk gece haberleri olarak tarihe geçti.
Star Tv’den ayrıldıktan sonra 1 yıla yakın süre ATV’de Kahvaltı Haberleri kuşağını hazırlayıp sundu. Bu dönemde Türkiye’nin yaşadığı gelmiş geçmiş en büyük doğal afet olan 1999 depremini, ekranlardan tüm Türkiye’ye duyuran isimdi. Oturduğu Yeşilköy’deki evindeki yatağından çıktığı gibi, altında boxerıyla gittiği İkitelli’deki ATV Haber stüdyosundan tüm Türkiye’ye saatler boyunca gelişmeleri aktardı. Ardından dönemin popüler kanallarından Kanal 6′nın ana haber anchormanliğini üstlendi.
Yaptığı haberlerle pek çok ilke imza atan Hakan Aygün’ün en önemli ilklerinden biri ise, Türkiye’ye interneti sokan ilk gazeteci olmasıdır. Star TV’den ayrıldığı dönemde, “gelecek internette” tespitini yapan ve bu yönde hazırlıklara başlayan Hakan Aygün, kendi anlatımıyla bu hedefinden yıllarca vazgeçmedi. Kapalı devre olarak bir internet sitesi hazırladı. Türkiye’de internet kullanımının başlamasını beklemeye koyuldu. öngörüleri doğru çıktı.
Hakan Aygün’ün meslekte zirveye çıkması, gazeteci arkadaşı Ufuk Güldemir’le birlikte Türkiye’ye internet haberciliğini sokmasıyla oldu. Döneminde Türkiye’nin en parlak gazetecilerinden olan yakın arkadaşı Ufuk Güldemir’i ikna ederek, hem fikir hem de isim babası olduğu haberturk.com’u ortaklaşa kurdular. Uzun yıllar kapalı devre çalışan ve başlangıçta geleceğin internet televizyonu olması düşünülen haberturk.com Türkiye’yi sarsan 2001 ekonomik krizinde tam bir fenomen oldu. Türkiye’de internet kullanımının henüz çok az olduğu, ev telefonlarının bilgisayarlara bağlanmasıyla kısıtlı ve sürekli kesilen internet erişimin olduğu dönemde hayli cesur bir yatırımdı.
Türk medyasında tekelleşmenin büyük sorun olduğu ve iktidar-medya ilişkilerinin Türkiye’yi felakete sürüklediği 2000′li yıllarda Haberturk.com öyle tuttu ki, dünyada örneği olmayan bir olay gerçekleşti. Haberturk Tv kuruldu. Haberturk Tv 28 Şubat post-modern askeri müdahalesi sırasında, Cengiz Çandar ve Can Ataklı gibi andıçlanan gazetecilere kapılarını açtı. Bağımsız-özgür gazetecilerin platformu olarak hızla popülerleşti.
Ortağı Ufuk Güldemir’in ölümünden sonra Haberturk grubundaki hisselerini Güldemir’in mirasçılarıyla birlikte Ciner grubuna satan Hakan Aygün, Takvim Gazetesi’nde başladığı köşe yazarlığını da sırasıyla Habertürk, Yarın, Evet ve Bugün Gazetelerinde sürdürdü. Flash Tv^nin ana haberlerini yönetip, sundu. Bugün TV’de program yaptı.
Hakan Aygün 2011 yılında radikal bir karar alarak konvansiyonel medyada artık ekrana çıkmama ve köşe yazmama kararı aldı. Kendi deyişiyle, bu kararında medyanın siyasi baskılarla yüzleştiği AKP döneminde, göstermelik gazetecilik yapmaktansa sadece sosyal medyada yeralmanın daha doğru olacağı şeklindeki görüşü rol oynadı. Hakan Aygün en büyük hayalini ise 2011′de şöyle ifade etti: “İnterneti ilk keşfettiğimde, 1-2 yıla kalmadan gazeteyle evleneceğini anladım. Öyle oldu. Ama internetle tanışmamdaki ilk fantezim ise  internet-tv evliliğydi. Şimdi tam gaz medya o yönde ilerliyor”..
Hakan Aygün’ün facebook, twitter ve şahsi internet sitesi hakanaygun.com’da paylaştığı en çarpıcı öngörüsü ise şu: “Andy Warhol bir gün gelip herkes TV’lerde 15 dakikalığına şöhret olacak diyordu. Çoktan oldu. Şimdi sıra herkesin şahsi televizyonun olacağı yakın gelecekte!”